Praha 16.-19.10.2014

Světelné instalace v ulicích, na náměstích, v městských parcích i na vodní hladině Vltavy. Videomappingy na významné pražské budovy a památky, nové technologie a nespoutaná kreativita umělců z celého světa – nejen to slibuje druhý ročník největší kulturní akce v ČR, festivalu světla SIGNAL, který v říjnu znovu ovládne Prahu.

Praha

SIGNAL festival je největší přehlídka světelného umění v České republice. Jeho první ročník navštívilo v říjnu 2013 téměř 250 000 lidí a letos se opět vrátí do pražských ulic.

SIGNAL proměňuje veřejný prostor hlavního města v zářící galerii. Letošní ročník znovu hledá výjimečně atraktivní místa historického centra Prahy, na kterých divákům nabídne technologicky pokročilé a interaktivní světelné instalace. Některá vybraná díla již slavila úspěch na festivalech v zahraničí, většina ovšem vzniká speciálně pro SIGNAL, který je uvede ve světových premiérách.
» více informací

Druhý ročník festivalu světa SIGNAL

První ročník SIGNALu loni navštívilo téměř 250 000 lidí a letošní druhý rozhodně nechce zůstat pozadu. Bude proto lákat na více než 20 světelných instalací a oproti loňsku se návštěvníci mohou těšit hlavně na řadu interaktivních projektů, do kterých se budou moci sami zapojit. Chybět ale nebudou ani dechberoucí videomappingy na fasády významných pražských budov, třeba na kostel Sv. Ludmily, Michnův palác či nově na Městskou knihovnu a palác Kinských na Staroměstském náměstí.

Pro druhý SIGNAL festival připravuje svá světelná umělecká díla mnoho zahraničních autorů doslova z celého světa – od Austrálie, přes Jižní Koreu a Turecko, až po Francii, Španělsko nebo Finsko. Například americká umělkyně Jen Lewin přiveze do Prahy svůj hravý projekt The Pool. Instalace svítících stupínků, které mění barvy podle toho, jak se po nich návštěvníci pohybují, už zabodovala v Sydney nebo Singapuru. Její pražská premiéra tak dozajista bude svátkem pro každého, kdo si rád hraje se světlem.

Festival ale samozřejmě představí také světelné instalace od českých umělců. Mezi těmi nebudou chybět například Petr Nikl, Richard Loskot, Floex, Black Division, David Černý a mnozí další.

„SIGNAL festival vytváří z Prahy obří galerii. Letošní ročník znovu hledá výjimečně atraktivní místa historického centra, na kterých divákům nabídne technologicky pokročilé a interaktivní světelné instalace. Některá vybraná díla již slavila úspěch na festivalech v zahraničí, většina ovšem vzniká speciálně pro pražský festival, který je uvede ve světových premiérách. Určitě je na co se těšit,“ sděluje Pavel Sedlák, programový ředitel festivalu.

Festival světla SIGNAL proběhne v Praze ve dnech 16. – 19. října 2014 a je pro všechny zdarma. Pro více informací sledujte web www.signalfestival.com!

O Praze

Praha se rozkládá po obou březích řeky Vltavy. Je považována za jedno z nejkrásnějších měst Evropy a nachází se v ní Pražský hrad, největší hradní komplex na světě, jenž je památkovou rezervací organizace UNESCO. Hlavní město České republiky ale nabízí také obrovské množství dalších unikátních památek, které osazují její značně hornatý povrch a jsou dějištěm věhlasných kulturních akcí. Praha má 1,2 miliónu obyvatel. Každý rok ji však navštíví minimálně 5 milionů turistů, což z ní dělá jednu z nejživějších evropských metropolí.

>> více informací o Praze

Galerie

c01 c02 c03 c04 c05 c06 c07 c08 c09 c10 c11 c12 c13 c14 c15 c16 c18 c19 c20 c21