Kutná Hora 25.-26.4.2014

25. a 26. dubna se CZECH THE LIGHT připojí k oslavám Probouzení Kutné Hory. Hlavní položkou programu bude originální videomapping SPECTRUM od umělecké skupiny The Macula, který bude promítán na Chrám sv. Barbory. Těšit se ale můžete i na řadu doprovodných akcí.
Zdroj: Libor Sváček

Kutná Hora

Kutná Hora je často nazývána „stříbrným klenotem mezi českými městy“ a nachází se v ní řada nádherných památek. Chrám sv. Barbory, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a historické centrum Městské památkové rezervace patří od roku 1995 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Bývalé těžiště stříbrné rudy si mimoto velmi zakládá na svém bohatém kulturním programu, který vždy od března do září láká do ulic jak 20 tisíc místních obyvatel, tak rozsáhlé zástupy turistů.
» více informací

Probouzení Kutné Hory

Již devátý ročník Probouzení Kutné Hory, kulturní akce, kterou stříbrný klenot mezi českými městy zahajuje turistickou sezónu, se 26. dubna vydá Po stopách kutnohorských zvonařů a zvoníků. Vedle povídání o výrobě a historii zvonů čeká návštěvníky především zpřístupnění jižní věže Jezuitské koleje, jež budou následovat dva koncerty. Na prvním uslyšíte Pražskou mobilní zvonkohru, zatímco na druhém spojí v chrámu sv. Barbory síly Městská hudba F. Kmocha Kolín a USPS Tyl z Kutné Hory.

Videomapping s názvem SPECTRUM vzniká speciálně pro sérii kulturních akcí CZECH THE LIGHT a propůjčí nezaměnitelnou tvář kutnohorskému Chrámu sv. Barbory. Promítat se bude 25. a 26. dubna, a to vždy od 21:00 do 24:00 hodin. Speciální světelná show se zopakuje každých 15 minut a jindy a jinde už nebude k vidění. Nenechte si ji tedy utéct a nezapomeňte na tuhle nevídanou podívanou přivést celou rodinu!

Projekty

Spectrum
Zdroj: The Macula

Spectrum

Spectrum (z latiny, obraz, jako instance něčeho viděného) alegoricky analyzuje senzaci samotného obrazu a okamžik, který umožňuje proces inovace. Zaměřuje se na projev virtuálního světa v určeném fyzickém prostoru. Stříbro, jeden ze symbolů Kutné Hory, jehož základní vlastností je odrážet světlo a ve vyleštěném stavu zrcadlit skutečnost, poskytuje ideální možnost propojení s chrámem Svaté Barbory, dalším symbolem tohoto města. Výsledkem této syntézy je abstraktní grafické pojetí stříbra i jeho cesta časem. České tvůrčí seskupení The Macula tímto originálním videomappingem navazuje na Khôru, která slavila obrovský úspěch na loňském Festivalu světla SIGNAL v Praze.

Umístění na mapě