Brno Základy světelného designu (workshop)

Datum konání: 16. 5. 2014

Seminář pro širokou veřejnost na téma „světelný design v performing arts“ pořádá CZECH THE LIGHT ve spolupráci s Domem umění


Čas: 14:00 - 17:00
Místo: Dům umění města Brna, Malinovského nám. 2
Max. počet: 20 účastníků. Zájemci, prosím přihlaste se do 14. 5. na email sedlackova@dum-umeni.cz
Lektor: Daniel Tesař

Co je světelný design? Jak se pracovalo se světlem v minulosti? Kdo je světelný designer dnes, v čem spočívá jeho práce a jaké nástroje má k dispozici?
Krátký seminář s jedním z nejlepších českých praktiků v oboru světelného designu, který spolupracuje na velkých baletních či operních inscenacích stejně jako na malých projektech současného tance.

Seminář je vhodný pro neprofesionální zájemce o uměleckou práci se světlem (především v divadle, opeře či tanci), pro studenty scénografie, architektury, fotografie či jiných oborů, kde se využívá „formování“ světlem. Žádné znalosti těchto oborů však nejsou vyžadovány.


O lektorovi:
DANIEL TESAŘ
Bez vzdělání. Původní povolání dělník. Tvaruje a barví světelné kužely od roku 1999. V současnosti světelný designér a spolumajitel obchodní společnosti. Světelný design vyučuje na FAMU. Má za sebou bohaté zkušenosti v této oblasti - v první dekádě 21. století spolupracoval např. s choreografem Janem Kodetem na designu k choreografiím Brány/Gates (2000), Dance Macabre (2001), Cala Estreta (2002), Lola and Mr. Talk (2003) a další. Dlouhodobě spolupracuje s choreografkou Věrkou Ondrašíkovou, režisérem Jiřím Heřmanem a se Švandovým divadlem v Praze.