Press

Je tu velké finále regionálního projektu CZECH THE LIGHT – startuje festival světla SIGNAL v Praze | 15. 10. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, jde do svého velkého finále. V průběhu roku oživoval v regionech veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím světelných instalací a získal si oblibu desítek tisíc lidí. Nyní sérii svých světelných show zakončí festivalem světla SIGNAL v Praze, který startuje již tento čtvrtek 16. října v 19 hod. na Staroměstském náměstí slavnostním spuštěním videomappingu na palác Kinských. Na čtyři říjnové večery rozzáří festival světla SIGNAL českou metropoli světelným uměním a přinese tak unikátní světelná díla významných českých i zahraničních autorů.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Prahy „malování světlem“ | 15. 9. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Prahy interaktivní světelný workshop pro celou rodinu „malování světlem“. Jedná se o zábavnou akci, která účastníky naučí vytvářet neuvěřitelné světelné fotografické efekty. Za pomoci speciálních „světelných štětců“ mohou účastníci malovat libovolné tvary či obrazy, které následně zanechají na fotografiích světelné stopy. „Malování světlem“ proběhne s pomocí umělce Andreje Boleslavského a hned z místa si každý může odnést své vlastní fotografie. Workshop proběhne 20. 9. na Náplavce na Rašínově nábřeží od 21 hod., je zdarma a je vhodný pro dospělé i rodiny s dětmi.

Český Krumlov ožije na dva zářijové večery světelným uměním | 28. 8. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Českého Krumlova ve dnech 5. a 6. září světelné umění! Diváci budou mít možnost vždy po setmění na nevšedních místech města obdivovat světelná umělecká díla významných českých i zahraničních autorů.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Českého Krumlova moderní světelné umění | 19. 8. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Českého Krumlova moderní světelné umění! Diváci budou mít možnost na nevšedních místech města obdivovat po setmění světelná umělecká díla významných českých i zahraničních autorů. Projekt CZECH THE LIGHT má v Českém Krumlově dvě části. Začíná 30. srpna interaktivním světelným workshopem „malování světlem“ určeným pro rodiny s dětmi a vyvrcholí hlavním programem ve dnech 5. – 6. září, který předznamená kulturně bohatý podzim v Českém Krumlově.

Výstava Signální Praha – první SIGNAL druhého ročníku festivalu světla v Praze | 24. 7. 2014

Pomyslným prvním signálem druhého ročníku festivalu světla SIGNAL se v polovině srpna stane výstava velkoformátových fotografií s názvem Signální Praha. Výstava 14 nejlepších fotografií prvních ročníků festivalů světla SIGNAL v Praze a CZECH THE LIGHT v českých regionech připomene zářící atmosféru, na kterou se lidé mohou letos v říjnu opět těšit. Fotografie od uznávaných českých fotografů jako je Alžběta Jungrová, Alexander Dobrovodský, Luboš Wišniewski či Michal Ureš zachycují nejlepší světelné instalace umělců Jakuba Nepraše, V. K. Nováka, Milana Caise či The Macula a dalších. Výstava bude ke zhlédnutí v ulici Na Příkopě od 12. do 24. srpna 2014 a po celou dobu konání bude přístupná zdarma. Vernisáž výstavy proběhne 11. 8. od 20 hod.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Ostravy „malování světlem“ | 14. 7. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Ostravy interaktivní světelný workshop „malování světlem“ vhodný pro celou rodinu. Jedná se o zábavnou akci, která účastníky naučí vytvářet neuvěřitelné světelné fotografické efekty.

Olomouc v červnu rozzáří světelné umění. Ve městě startuje projekt CZECH THE LIGHT. | 4. 6. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Olomouce ve dnech 11. až 14. června světelné umění! Diváci budou mít možnost na nevšedních místech města obdivovat vždy po setmění světelná umělecká díla významných českých i zahraničních autorů.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Olomouce moderní světelné umění | 22. 5. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism přiveze do Olomouce moderní světelné umění! Diváci budou mít možnost na nevšedních místech města obdivovat po setmění světelná umělecká díla významných českých i zahraničních autorů. Projekt CZECH THE LIGHT má v Olomouci dvě části. Začíná 31. května interaktivním světelným workshopem „malování světlem“ pro rodiny s dětmi a vyvrcholí hlavním programem ve dnech 11. – 14. června, který se odehraje v návaznosti na již tradiční svátky města Olomouce.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Hradce Králové „malování světlem“ | 21. 5. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Hradce Králové interaktivní světelný workshop pro celou rodinu „malování světlem“. Jedná se o zábavnou akci, která účastníky naučí vytvářet neuvěřitelné světelné fotografické efekty. Za pomoci speciálních „světelných štětců“ mohou účastníci malovat libovolné tvary či obrazy, které následně zanechají na fotografiích světelné stopy. „Malování světlem“ proběhne s pomocí umělce Andreje Boleslavského a hned z místa si každý může odnést své vlastní fotografie. Workshop proběhne 30. 5. na Tylově nábřeží u náměstí Svobody od 21 hod, je zdarma a je vhodný pro dospělé i rodiny s dětmi.

Světelné umění rozzáří Brno. Startuje projekt Czech The Light. | 7. 5. 2014

Od 15. do 17. května oživí CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, centrum Brna světelným uměním. Historický střed města rozzáří vždy po setmění díla českých i zahraničních umělců. Návštěvníci se mohou těšit např. na interaktivní žárovkový „MRAK“ od kanadských umělců Wayne Garrett a Caitlind Brown, projekci s názvem „Interpretace černo-bílých struktur Zdeňka Sýkory“, jež vytvořila umělecká skupina SPAM Vladimíra 518 a Davida Vrbíka, projekci „ArchiBio“ z dílny umělce Andreje Boleslavského a 4 další světelná díla od Jakuba Nepraše, Františka Skály, Josefa Šafaříka či Ronyho Plesla. Světelné instalace budou ke zhlédnutí každý den akce od 21 do 24 hod. Projekt CZECH THE LIGHT je zdarma a proběhne ve spolupráci s akcí Brněnská muzejní noc.

7 světelných instalací projektu Czech The Light rozzáří centrum Brna | 7. 5. 2014

Od 15. do 17. května oživí CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, centrum Brna světelným uměním. Historický střed města rozzáří díla českých i zahraničních umělců. Díla budou ke zhlédnutí každý den akce mezi 21. a 24. hod. Projekt CZECH THE LIGHT je zdarma a proběhne ve spolupráci s akcí Brněnská muzejní noc.

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění | 30. 4. 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism přiveze do Brna moderní světelné umění! Řada světelných instalací oživí po čtyři květnové večery ulice největšího města jižní Moravy. Diváci budou mít možnost na nevšedních místech obdivovat po setmění díla významných českých i zahraničních umělců.

Projekt CZECH THE LIGHT připomene v Kutné Hoře cestu stříbra velkolepým videomappingem na Chrám sv. Barbory | 21. 4. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, která do českých regionů pod záštitou agentury CzechTourism přináší ukázky moderního světelného umění, pokračuje v Kutné Hoře hlavním programem 25. a 26. dubna v návaznosti na tradiční akci Probouzení Kutné Hory. O nevšední zážitek po setmění se postará české umělecké uskupení The Macula. V Kutné Hoře představí originální videomapping inspirovaný historií těžby stříbra s názvem „Spectrum“. V sobotu 26. dubna v odpoledních hodinách se pak pro zájemce o videomapping uskuteční v Galerii Středočeského kraje (GASK) workshop „Videomapping – Začínáme!“ s umělcem z The Macula, Amarem Mulabegovičem.

CZECH THE LIGHT rozzáří Kutnou Horu světelným uměním | 3. 4. 2014

Odstartuje 5. dubna „malováním světlem“ na Palackého náměstí a vyvrcholí 25. a 26. dubna videomappingem na chrám sv. Barbory.
Kutná Hora je prvním městem České republiky, do nějž zamíří moderní světelné umění díky jedinečnému kulturnímu projektu CZECH THE LIGHT. Tato událost, kterou zaštiťuje agentura CzechTourism, startuje 5. dubna na Palackého náměstí. Po setmění si může každý vyzkoušet digitální „malování světlem“ s umělcem Andrejem Boleslavským! Po této malé ochutnávce vypukne 25. dubna hlavní program – velkolepý videomapping Spectrum od českého uměleckého uskupení The Macula promítaný na chrám sv. Barbory.

Světelné umění rozzáří české regiony | 27. 3. 2014

V dubnu letošního roku odstartuje v České republice jedinečný kulturní projekt s názvem CZECH THE LIGHT. Jedná se o sérii kulturních akcí v regionech inspirovanou konceptem festivalů světla. Projekt, který pořádá společně s agenturou CzechTourism produkční společnost Fresh Films, oživí veřejný prostor významných českých měst, jako jsou Kutná Hora, Brno, Olomouc nebo Český Krumlov, a to prostřednictvím uměleckých světelných instalací, velkoformátových videomappingů na ikonické objekty české architektury nebo workshopů na téma malování světlem.

Logo CZECH THE LIGHT | 24. 3. 2014

Logotyp CZECH THE LIGHT ke stažení.