Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Ostravy „malování světlem“

Světelný interaktivní workshop proběhne v sobotu 19. 7. v zahradě Domu umění v ulici Švabinského 4.

Tisková zpráva
Praha, 10. července 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Ostravy interaktivní světelný workshop „malování světlem“ vhodný pro celou rodinu. Jedná se o zábavnou akci, která účastníky naučí vytvářet neuvěřitelné světelné fotografické efekty.

Za pomoci speciálních „světelných štětců“ mohou účastníci malovat libovolné tvary či obrazy, které následně zanechají na fotografiích světelné stopy. „Malování světlem“ proběhne pod vedením umělce Andreje Boleslavského
19. 7. od 21 hodin v zahradě ostravského Domu umění v ulici Švabinského 4. Workshop je pro všechny zdarma a každý si navíc z místa může odnést své vlastní vytištěné fotografie na památku.

Video ukázka workshopu malování světlem:
https://www.youtube.com/watch?v=IUen3gxfHD0


„Malování světlem“ je určeno pro všechny věkové kategorie. Atraktivní je pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny ostatní, kteří si chtějí vyzkoušet, jak se dá pomocí světla „malovat“. Jako plátno slouží tma, jako barvy různé zdroje světla, kterými účastníci do tmy malují své světelné obrazy.

Na workshop je doporučeno si vzít vlastní fotoaparát se stativem. Malovat tak může najednou hned několik skupin návštěvníků workshopu. Z důvodu dobré viditelnosti se akce koná v zahradě ostravského Domu umění v ulici Švabinského 4 od 21:00 hodin.

Co je CZECH THE LIGHT?

CZECH THE LIGHT je sérií několikadenních kulturních akcí, které rozzáří světelným uměním významná města České republiky. Jejím záměrem je oživit veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím uměleckých světelných instalací, videomappingů na ikonické objekty české architektury a workshopů „malování světlem“. Projekt, který zaštiťuje agentura CzechTourism, poputuje přes Kutnou Horu, Brno, Olomouc či Český Krumlov, zamíří ale také do Hradce Králové, Plzně, Ostravy nebo Berlína. Série vyvrcholí v říjnu druhým ročníkem pražského festivalu světla Signal. Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojili významní čeští i zahraniční umělci, kterými jsou Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, Prokop Bartoníček, uskupení The Macula, Wayne Garrett, Caitlind Brown a další.

Kalendář hlavních akcí CZECH THE LIGHT:

Kutná Hora / Akce proběhla 25. – 26. 4.
Brno / Akce proběhla 15. – 17. 5.
Olomouc / Akce proběhla 11. – 14. 6
.
Český Krumlov / 5. - 6. 9. / Světelné instalace v ulicích Českého Krumlova v rámci ukončení sezóny Otáčivého hlediště
Praha / 16. - 19. 10. / Festival světla SIGNAL – druhý ročník pražského festivalu světla

Užijte si letošní rok plný nevšedních kulturních zážitků s CZECH THE LIGHT! Pro více informací sledujte www.czechthelight.cz nebo náš Facebook. Používáme hashtag #czechthelight!

           

Kontakt pro média:

Nikola Lörinczová a Romana Wišniewski
CZECH THE LIGHT
E-mail: press@signalfestival.com
Mobil: +420 605 560 277 (Nikola)
Mobil: +420 739 057 566 (Romana)
www.czechthelight.cz
Michaela Klofcová
CzechTourism
E-mail: klofcova@czechtourism.cz
www.czechtourism.cz

 

Česká centrála cestovního ruchu — CzechTourism je příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Její hlavní aktivitou je propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace doma i v zahraničí.
www.czechtourism.cz
www.kudyznudy.cz