Je tu velké finále regionálního projektu CZECH THE LIGHT – startuje festival světla SIGNAL v Praze

Tisková zpráva
Praha, 15. října 2014

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, jde do svého velkého finále. V průběhu roku oživoval v regionech veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím světelných instalací a získal si oblibu desítek tisíc lidí. Nyní sérii svých světelných show zakončí festivalem světla SIGNAL v Praze, který startuje již tento čtvrtek 16. října v 19 hod. na Staroměstském náměstí slavnostním spuštěním videomappingu na palác Kinských. Na čtyři říjnové večery rozzáří festival světla SIGNAL českou metropoli světelným uměním a přinese tak unikátní světelná díla významných českých i zahraničních autorů.
 

Co je CZECH THE LIGHT?

CZECH THE LIGHT je sérií několikadenních kulturních akcí, které rozzářily světelným uměním významná města České republiky. Jejím záměrem je oživit veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím uměleckých světelných instalací, videomappingů na ikonické objekty české architektury a workshopů „malování světlem“. Projekt, který zaštiťuje agentura CzechTourism, navštívil Kutnou Horu, Brno a Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Ostravu, Český Krumlov a Berlín. Série těchto akcí vrcholí druhým ročníkem pražského festivalu světla Signal. Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojili významní čeští i zahraniční umělci, kterými jsou Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, uskupení The Macula, Wayne Garrett, Caitlind Brown a další.
 
 „Festival světla SIGNAL je vyvrcholení série kulturních akcí, kterou pod názvem CZECH THE LIGHT pořádá Česká centrála cestovního ruchu. Díky tomuto projektu vidělo světelné umění v českých regionech od začátku roku desítky tisíc návštěvníků. Celý projekt Czech The Light slavil velký úspěch u domácích diváků i turistů. Zveme proto všechny na festival světla SIGNAL, velké finále projektu Czech The Light, který startuje již tento čtvrtek“ říká Ing. Rostislav Vondruška, generální ředitel CzechTourism.
 
SIGNAL festival představí od 16. do 19. října v centru Prahy to nejlepší ze světové i domácí umělecké scény moderního audiovizuálního umění. Diváky čekají 4 videomappingové projekce, více než 20 světelných uměleckých instalací a bohatý doprovodný program. Světelná umělecká díla budou v ulicích, na náměstích, v parcích, na mostech či přímo ve Vltavě. Svá díla pro festival připravuje 11 zahraničních umělců z celého světa, ale také čeští výtvarníci Petr Nikl, David Černý, mladá umělkyně Gabriela Prochazka či designér Jaroslav Bejv ml. a mnoho dalších.

Zůstaňte na SIGNALU a pro aktuální informace sledujte www.signalfestival.com, Facebook, Twitter nebo G+!

Kalendář hlavních akcí CZECH THE LIGHT:

Kutná Hora / Akce proběhla 25. – 26. 4.
Brno / Akce proběhla 15. – 17. 5.

Český Krumlov / Akce proběhla 5. - 6. 9.
Praha / 16. - 19. 10. / Festival světla SIGNAL – druhý ročník pražského festivalu světla

Užijte si letošní rok plný nevšedních kulturních zážitků s CZECH THE LIGHT! Pro více informací sledujte www.czechthelight.cz nebo náš Facebook. Používáme hashtag #czechthelight!

           

Kontakt pro média:

Nikola Lörinczová
CZECH THE LIGHT
E-mail: press@signalfestival.com
Mobil: +420 605 560 277 (Nikola)
www.czechthelight.cz
 
Michaela Klofcová
CzechTourism
E-mail: klofcova@czechtourism.cz
www.czechtourism.cz

 

Česká centrála cestovního ruchu — CzechTourism je příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Její hlavní aktivitou je propagace České republiky jako atraktivní turistické destinace doma i v zahraničí.
www.czechtourism.cz
www.kudyznudy.cz