V Plzni se bude malovat světlem. Buďte u toho!

18. 6. 2014
V Plzni se bude malovat světlem. Buďte u toho!
Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se neskládá jen z pěti hlavních zastávek. Vystavování světelných instalací v Kutné Hoře, Brně, Olomouci, Českém Krumlově a Praze doprovází také řada menších akcí, tzv. upoutávek, kterým není věnována o nic menší pozornost.
Co přesně je jejich náplní? Relativně nová forma umění zvaná malování světlem, jíž si budete moci osvojit na jednom z mnoha zábavných interaktivních workshopů. Ten nejbližší se koná 21. června v Plzni, povede jej světelný umělec Andrej Boleslavský, a je určen jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny ostatní, kteří si tzv. Light Painting chtějí vyzkoušet. Jako plátno při něm slouží tma, jako barvy pak různé zdroje světla, kterými se do tmy malují světelné obrazy. V jádru tedy jde o tvorbu téměř neuvěřitelných fotografických efektů, které vznikají při focení na delší expozici.
 
Workshop začíná ve 21:00 na pěší zóně před galerií Vestředu (Martinská 3), je zdarma, a pokud vlastníte fotoaparát se stativem, rozhodně nevyrážejte z domova bez něj. Víc fotografického náčiní znamená víc najednou malujících skupin, jež si své výtvory samozřejmě odnesou vytištěné s sebou domů.
 
 
V případě, že je Plzeň mimo vaše dopravní možnosti, nezoufejte. Podobné akce se do konce roku uskuteční v mnoha dalších městech - jejich přehled můžete nalézt zde. Pro aktuální informace o CZECH THE LIGHT a fotomateriál z uplynulých workshopů pak stačí sledovat tento web nebo facebookovou stránku www.facebook.com/czechthelight.