V Brně se malovalo světlem

4. 5. 2014
V Brně se malovalo světlem
3. května 2014 se v parku před Domem umění města Brna uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Ondřej Chmel a fotograf Jan Kunc učili speciálnímu světelnému umění. I přes zimu a vítr se jí zúčastnilo kolem 200 lidí.
Většina účastníků si přinesla vlastní fotoaparát a stativ a nadšeně se seznamovala a spolupracovala, na náměstí tak i přes nižší teploty panovala velice vřelá nálada. Vytváření světelných efektů, které na fotografiích zanechávají stopy podobné malířskému štětci, se tím proměnilo v nadmíru zábavnou a interaktivní událost. Všem děkujeme za účast a doufáme, že bude mít malování světlem podobný úspěch také v příštích měsících, kdy zamíří do Hradce Králové, Olomouce nebo Plzně.

Hlavní program série kulturních akcí CZECH THE LIGHT se v Brně uskuteční 15. - 17. května. Dále zde proběhnou také dva workshopy pro omezený počet účastníků. 16. května se můžete při workshopu „Světlo jako oblečená tma“ seznámit s využíváním světelného designu (detaily zde). 17. května potom přijdou na řadu „Základy malování světlem – luminografie“, kde se lze naučit tolik oblíbené zkrášlování fotografii pomocí světelných štětců (detaily zde).