Projekt CZECH THE LIGHT přivezl malování světlem do Berlína

18. 9. 2014
Projekt CZECH THE LIGHT přivezl malování světlem do Berlína
Kutná Hora, Brno, Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Ostrava, Český Krumlov. To všechno jsou města, která projekt CZECH THE LIGHT letos navštívil s malováním světlem, relativně novou, avšak velmi oblíbenou formou umění. A 13. září jsme se konečně vydali i do zahraničí!
Pod záštitou CzechTourism a ve spolupráci s festivalem světla SIGNAL se totiž malování světlem konalo v Berlíně. Obrovsky kreativní workshop vedl český vizuální tvůrce v oboru fotografie Ondřej Chmel, jehož aerosolové instalace a malby světlem jsou známé po celém světě. Malování za pomoci speciálních „světelných štětců“, které následně zanechají na fotografiích stopy podobné malířskému štětci, tedy probíhalo pod řádně odborným a vstřícným dohledem.
 
Workshop se odehrál v berlínské Plateau Gallery a zúčastnilo se ho 15 lidí (byli mezi nimi i místní umělci), kteří naslouchali a tvořili od devíti večer až do půl druhé ráno. Všem účastníkům tímto děkujeme za úžasnou atmosféru a doufáme, že jsme se s nimi neviděli naposledy!
 
Co projekt CZECH THE LIGHT chystá dál? Již v sobotu 20. září budeme malovat světlem v ulicích Prahy. A od 16. do 19. října ovládne českou metropoli festival světla SIGNAL, na kterém rozhodně nechcete chybět!