Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění

29. 4. 2014
Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění
CZECH THE LIGHT, série kulturních akcí, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, přiveze do Brna moderní světelné umění! Řada světelných instalací oživí po tři květnové večery ulice největšího města jižní Moravy. Diváci budou mít možnost na nevšedních místech obdivovat po setmění díla významných českých i zahraničních umělců.
V Brně odstartuje projekt CZECH THE LIGHT 3. května interaktivním světelným workshopem, který povede vizuální umělec Ondřej Chmel. Workshop je určen pro všechny věkové kategorie. Atraktivní je pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny ostatní, kteří si chtějí vyzkoušet, jak se dá malovat světlem. Jako plátno zde slouží tma, jako barvy pak různé zdroje světla, kterými účastníci do tmy malují své světelné obrazy. Na workshop je doporučeno vzít si vlastní fotoaparát se stativem. Malovat tak může najednou hned několik skupin návštěvníků workshopu. Z důvodu dobré viditelnosti se akce uskuteční od 21:00, a to v parku za Domem umění města Brna. Výsledné dílo si každý může odnést vytištěné domů.
 
Hlavní program brněnského CZECH THE LIGHT se odehraje ve dnech 15. až 17. května, kdy naváže na již tradiční brněnskou akci Muzejní noc. V ulicích Brna se vždy po setmění rozzáří řada světelných instalací od umělců jako je Rony Plesl, Andrej Boleslavský, Jakub Nepraš, František Skála, Josef Šafařík, Caitlind Brown a Wayne Garrett či Vladimír 518 s Davidem Vrbíkem. Nevšední světelné zážitky zaručeny!
 
Dále v Brně proběhnou také dva workshopy pro omezený počet účastníků. 16. května se můžete při workshopu „Světlo jako oblečená tma“ seznámit s využíváním světelného designu (detaily zde). 17. května potom přijdou na řadu „Základy malování světlem – luminografie“, kde se lze naučit tolik oblíbené zkrášlování fotografii pomocí světelných štětců (detaily zde).
 
Projekt CZECH THE LIGHT má již za sebou zastávku v Kutné Hoře, kde zaujal přes 10 000 návštěvníků. Doufáme, že v podobné míře zaplní i ulice Brna!