Olomoucké části CZECH THE LIGHT předcházelo malování světlem

31. 5. 2014
Olomoucké části CZECH THE LIGHT předcházelo malování světlem
Hlavní část olomouckého programu CZECH THE LIGHT je teprve před námi. Už 31. května se ale ve Smetanových sadech uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Andrej Boleslavský učil speciálnímu světelnému umění.
Malování světlem se v Olomouci zúčastnilo přibližně 100 lidí. Většina z nich si přinesla vlastní fotoaparát a stativ, u malebného jezírka v sadech tak panovala nadmíru veselá a kooperativní nálada. Tvorba téměř neuvěřitelných fotografických efektů, které vznikají při focení na delší expozici, se samozřejmě neobešla bez experimentování. Andrej Boleslavský programoval speciální světelné štětce, s nimiž se každý rychle naučil pracovat, a dal tak vzniknout třeba unikátním fotografiím s nápisy CZECH THE LIGHT. Ty si společně s ostatními úlovky můžete prohlédnout v naší galerii.
 
Že v ní nenacházíte svoji originální fotografii? V tom případě nám do mailu napište odhadovaný čas jejího vzniku a co by na ní mělo být, a my se ji pokusíme najít a poslat vám ji.
 
Olomoucké malování světlem doprovázelo krásné počasí, která snad vydrží další dva týdny. Od 11. do 14. června se zde totiž uskuteční hlavní program CZECH THE LIGHT, během něhož zkrášlí historické centrum města pětice světelných instalací. Zároveň se odehrají i tradiční Svátky města Olomouce, jež 13. a 14. června nabídnou jarmark nebo průvod do kostela sv. Mořice.
 
Že se zmíněných akcí nemůžete dočkat? Nejste sami! Tímto bychom rádi poděkovali všem účastníkům malování světlem a doufáme, že se s nimi (a nejen s nimi!) uvidíme již přespříští středu.