Ohlédnutí za akcemi CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu

21. 10. 2014
Ohlédnutí za akcemi CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu
Druhý ročník festivalu světla SIGNAL je za námi a spolu s ním poslední i poslední akce projektu CZECH THE LIGHT. V Praze se jich mezi 16. a 19. říjnem konalo 5 a potěšila nás hojná účast na každé z nich.
V sobotu od 16:00 se v Americkém centru konal dvouhodinový kulatý stůl, na němž zástupci mnoha zemí mluvili o fenoménu světelných festivalů. V zaplněné místnosti nebyla nouze o zajímavé ani o zábavné postřehy, debatu tak lze jednoznačně označit za úspěšnou a přínosnou.
 
Ještě téhož dne proběhl workshop Hry se světlem, stínem a architekturou pro děti, na kterém Tereza Durdilová společně s náctiletými účastníky objevovala roli světla a tmy v našem životě i v historii lidstva. Modelování po vzoru velkých architektů se setkalo se skvělou odezvou, stejně jako intenzivní dvoudenní workshop Biosenzory a světla v tanci, který se konal 17. a 18. října ve Veletržním paláci. Výsledek workshopu byl posléze prezentován na party BYOB (bring your own beamer) v klubu Podnik.
 
Zbylé dvě akce se konaly 19. října. V 19:00 začalo na Náplavce Výtoň oblíbené malování světlem, které tentokrát vedla slovenská vizuální umělkyně Mária Júdová. Ze společného úsilí vznikla řada povedených fotek, podobně vydařený výstup pak měl i téměř noční workshop Tagtool, na kterém ilustrátoři ze studia DRAWetc. realizovali interesantní kresby pomocí iPadů.

Děkujeme všem účastníkům workshopů a doufáme, že jim akce CZECH THE LIGHT mimo zábavy přinesly i pár nových vědomostí!