Navštivte akce CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu

8. 10. 2014
Navštivte akce CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu
Letošní projekt CZECH THE LIGHT se pomalu chýlí ke konci, ještě ho ale čeká velká zastávka v Praze. 16. – 19. října se totiž koná druhý ročník festivalu světla SIGNAL, který v kooperaci s agenturou CzechTourism chystá řadu doprovodných akcí.
Hned 16. října budete moci poslat své ratolesti na workshop Hry se světlem, stínem a architekturou pro děti, v němž se bude objevovat role světla a tmy v našem životě i v historii lidstva. Ve stejný den proběhne také veřejný Kulatý stůl, jenž se zaměří na fenomén světelných festivalů.
 
17. a 18. října proběhne dvoudenní workshop Biosenzory a světla v tanci, jehož účastníci si postaví prototyp biosenzorů a naprogramují inteligentní světla tak, aby dynamicky reagovala na biosignály, které senzor z těla snímá. Výsledky workshopu budou následně prezentovány na akci BYOB PARTY (bring your own beamer) v klubu Podnik.
 
A co 19. října? Poslední den festivalu se můžete zúčastnit oblíbeného malování světlem v ulicích, které se bude konat ve večerních hodinách na náplavce Výtoň. Malování povede slovenská umělkyně Mária Júdová a jako vždy platí, že byste na něj můžete dorazit s vlastním fotoaparátem a hlavně s celou rodinou.
 
Ten samý večer pak proběhne i workshop TagTool, na kterém budou vznikat animované světelné kresby pomocí iPadů. Pokud se chcete dozvědět, jak přesně tato mladá forma umění funguje, budeme se na vás těšit v Plovoucí galerii (A)void.
 
Se spoustou dalších doprovodných akcí SIGNALu se můžete seznámit na stránkách www.signalfestival.com. Tam také najdete profily výše zmíněných workshopů a všechny detailní informace (čas, místo, registrace…), které potřebujete k jejich navštívení.
 
Všechny workshopy, které proběhnou ve spolupráci s CZECH THE LIGHT, jsou zdarma!