Malování světlem dorazilo do Prahy

21. 9. 2014
Malování světlem dorazilo do Prahy
S Malováním světlem jsme od dubna objeli celou Českou republiku a dokonce jsme se podívali až do dalekého Berlína. 20. září jsme potom světelné štětce rozbalili v našem hlavním městě, kde se už zanedlouho rozsvítí finální akce CZECH THE LIGHT – druhý ročník festivalu světla SIGNAL.
Pražské malování světlem se konalo na Rašínově nábřeží a těžilo především z krás Vltavy. Vytváření světelných efektů, které na fotografiích zanechávají stopy podobné malířskému štětci, se tak odehrálo na malebné lokaci blízko řeky, jež byla pro vytváření světelného umění jako stvořená. O lektorování se výjimečně podělili čeští umělci Andrej Boleslavský a Ondřej Chmel, kteří vedli mnoho předchozích malování světlem. Na břehu Vltavy tak panovala veselá kooperativní nálada, která dala vzniknout řadě povedených fotografií.
 
Kde na ně můžete podívat? Pořízené fotky si samozřejmě můžete prohlédnout v naší webové galerii. Pokud jste mezi nimi nenalezli tu svou, napište nám do mailu odhadovaný čas jejího vzniku a co by na ní mělo být, a my se ji pokusíme najít a poslat vám ji.
 
Všem děkujeme za účast a doufáme, že se s podobnou odezvou setkají i další malování světlem, která proběhnou v rámci SIGNAL festivalu. Ten se odehraje od 16. do 19. října v centru Prahy a rozhodně by ho měl navštívit každý, kdo se rád nechá okouzlit světelným uměním!