Hradec Králové čeká malování světlem. Přijďte na něj s celou rodinou!

19. 5. 2014
Hradec Králové čeká malování světlem. Přijďte na něj s celou rodinou!
Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se neskládá jen z pěti hlavních zastávek. Vystavování světelných instalací v Kutné Hoře, Brně, Olomouci, Českém Krumlově a Praze doprovází také řada menších akcí, tzv. upoutávek, kterým není věnována o nic menší pozornost.
Co přesně je jejich náplní? Relativně nová forma umění zvaná malování světlem, jíž si budete moci osvojit na jednom z mnoha zábavných interaktivních workshopů. Ten nejbližší se koná 30. května v Hradci Králové, povede jej světelný umělec Andrej Boleslavský, a je určen jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny ostatní, kteří si tzv. Light Painting chtějí vyzkoušet. Jako plátno při něm slouží tma, jako barvy pak různé zdroje světla, kterými se do tmy malují světelné obrazy. V jádru tedy jde o tvorbu téměř neuvěřitelných fotografických efektů, které vznikají při focení na delší expozici.
 
Workshop začíná ve 21:00 na Tylově nábřeží u náměstí Svobody, je zdarma, a pokud vlastníte fotoaparát se stativem, rozhodně nevyrážejte z domova bez něj. Víc fotografického náčiní znamená víc najednou malujících skupin, jež si své výtvory samozřejmě odnesou vytištěné s sebou domů.

 
V případě, že je Hradec Králové mimo vaše dopravní možnosti, nezoufejte. Podobné akce se do konce roku uskuteční v mnoha dalších městech - jejich přehled můžete nalézt zde. Pro aktuální informace o CZECH THE LIGHT a fotomateriál z uplynulých workshopů pak stačí sledovat tento web nebo facebookovou stránku www.facebook.com/czechthelight.