Co uvidíte na letošním SIGNAL festivalu?

11. 7. 2014
Co uvidíte na letošním SIGNAL festivalu?
První ročník Festivalu světla SIGNAL loni navštívilo 250 000 lidí. Druhý proběhne letos mezi 16. a 19. říjnem a opět představí řadu světelných instalací a videomappingů, které z Prahy udělají pulzující a ještě zářivější srdce Evropy.
Jaký bude letošní SIGNAL? Zatím vám nemůžeme prozradit vše... V každém případě se ale můžete těšit na více než 20 venkovních instalací, mezi kterými nebude chybět řada interaktivních projektů. Dojde samozřejmě i na oblíbené videomappingy na fasádách významných pražských budov. Jedna z projekcí znovu rozzáří kostel Sv. Ludmily, chystáme však i nová, překvapivá místa. Na rozdíl od loňska vám zároveň budeme chtít světelné projekty nejen ukázat, ale zároveň vás do nich přímo zapojit.
 
K tomu nám pomůže například hravý projekt The Pool, který do Prahy přiveze americká umělkyně Jen Lewin. Instalace svítících stupínků, které mění barvy podle toho, jak se po nich návštěvníci pohybují, už zabodoval v Sydney nebo Singapuru. Jeho pražská verze tak dozajista bude svátkem pro každého, kdo si rád hraje se světlem.
 
A co se bude dít dál? Na druhý ročník SIGNAL festivalu dorazí mnoho zahraničních umělců doslova z celého světa, od Austrálie, přes Jižní Koreu a Turecko, až po Francii, Španělsko nebo Finsko. Samozřejmě pro vás ale chystáme také světelné instalace českých umělců, mezi nimiž nebudou chybět například Petr Nikl, Richard Loskot, Floex a mnozí další. Právě pro ně nyní vybíráme ty nejzajímavější pražské lokace. Tak pozorně sledujte signální web a Facebook a brzy se dozvíte, kam přesně se budete moci v říjnu vydat!