CZECH THE LIGHT se chystá do Českého Krumlova a Berlína

25. 8. 2014
CZECH THE LIGHT se chystá do Českého Krumlova a Berlína
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a projekt CZECH THE LIGHT, jenž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, chystá další kulturní akce. Do poloviny září pro vás chystáme hned čtyři, přičemž na žádné z nich nebude chybět originální světelné umění.
Jako první přijde na řadu malování světlem v ulicích Českého Krumlova. Relativně nová forma umění se představí ve formě zábavného interaktivního workshopu, který se už odehraje 30. srpna. Povede jej světelný umělec Andrej Boleslavský, celá akce je přitom určena jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny ostatní, kteří si tzv. Light Painting chtějí vyzkoušet. Jako plátno při něm slouží tma, jako barvy pak různé zdroje světla, kterými se do tmy malují světelné obrazy. V jádru tedy jde o tvorbu téměř neuvěřitelných fotografických efektů, které vznikají při focení na delší expozici.
 
Workshop začíná ve 21:00 na Náměstí Svornosti, je zdarma, a pokud vlastníte fotoaparát se stativem, rozhodně nevyrážejte z domova bez něj. Víc fotografického náčiní znamená víc najednou malujících skupin, jež si své výtvory samozřejmě odnesou vytištěné s sebou domů.
 
To nejzajímavější nicméně bude v Českém Krumlově k vidění 5. – 6. září. V ulicích města se totiž v rámci hlavní akce rozzáří 6 světelných uměleckých děl od významných českých i zahraničních umělců. Vždy po setmění (mezi devátou hodinou večerní a půlnocí) si budete moci prohlédnout třeba Slunce Josefa Šafaříka nebo Metropolia Jakuba Nepraše. Především se ale můžete těšit na oblíbený interaktivní Mrak Caitlind Brown a Waynea Garretta, který bude umístěn na náplavce v Hradební ulici.
 
 
Součástí hlavní krumlovské akce potom bude také workshop Malování světlem, na kterém se naučíte odborněji manipulovat s neuvěřitelnými fotografickými efekty. Odehraje se 5. září a povede jej umělec Andrej Boleslavský, který v Českém Krumlově také představí své dílo ArchiBio. Na rozdíl od malování světlem v ulicích je Malování světlem určeno spíše pokročilejším nadšencům, kteří již jeho ovládají základy. I zde platí, že si každý účastník mimo nových vědomostí odnese i výsledky své práce. A pokud můžete, vezměte si i na tento workshop svůj vlastní fotoaparát a stativ.
 
Co ještě stihneme v první polovině září? Než se pozornost CZECH THE LIGHT definitivně přesune do Prahy, vydáme se s malováním světlem v ulicích také do Berlína! Výše popsaný rodinný workshop se do Německa podívá 13. září, detaily této zahraniční zastávky pro vás ale teprve chystáme. Pozorně proto sledujte proto web CZECH THE LIGHT a také naši facebookovou stránku.
 
Těšíme se na setkání v Českém Krumlově a v Berlíně!