CZECH THE LIGHT rozzářilo Brno. Co všechno jste mohli vidět v jeho ulicích?

18. 5. 2014
CZECH THE LIGHT rozzářilo Brno. Co všechno jste mohli vidět v jeho ulicích?
Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT se od 15. do 17. května usídlila v Brně. Vylákala tam do ulic 60 000 lidí, na které v historickém jádru města čekaly unikátní světelné instalace. Jubilejní 10. brněnská muzejní noc tak měla zářivou společnost, která s sebou přivezla i zábavné a kreativní workshopy.
V Brně se po tři večery rozzářila díla českých i světových umělců, mezi kterými nechyběli Rony Plesl, Andrej Boleslavský, Jakub Nepraš či Vladimír 518 s Davidem Vrbíkem. I přes deštivé počasí a nízké teploty zaplnily centrum města davy lidí, které obdivovaly ohnivé Slunce, kochaly se pohádkovým Domem stínů nebo si hrály s interaktivním žárovkovým MRAKem. Pokud jste instalace propásli, můžete si to částečně vynahradit ve fotogalerii.

 
Brněnskou zastávku CZECH THE LIGHT, jíž stejně jako ostatní akce zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, už 3. května předznamenalo malování světlem v ulicích. Rodinného workshopu Ondřeje Chmela se přes podobnou nepřízeň počasí zúčastnilo kolem 200 lidí, kteří se s radostí věnovali vytváření originálních fotografií, jež zachycují tahy speciálních světelných štětců (fotogalerie zde). Úspěch slavily i dva další workshopy. V pátek 16. května se skupinka nadšenců věnovala tajemstvím světelného designu, o den později se pak zasvěcovalo do základů oblíbeného malování světlem. Děkujeme všem, kteří se brněnského programu CZECH THE LIGHT zúčastnili!
 
Kam se CZECH THE LIGHT vydá příště? 30. května se bude malovat světlem v ulicích Hradce Králové, 31. května to samé potká Olomouc. A právě tam se 11. – 14. června znovu objeví světelné instalace, které ozvláštní letošní Svátky města Olomouce. Těšíme se na Vaši návštěvu!