CZECH THE LIGHT předvedlo unikátní světelné instalace v Českém Krumlově

8. 9. 2014
CZECH THE LIGHT předvedlo unikátní světelné instalace v Českém Krumlově
Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se pomalu blíží ke konci. Už se vydá jen do Berlína a do Prahy, o uplynulém víkendu nicméně strhla velkou pozornost v Českém Krumlově, kde ji za krásného počasí navštívily davy lidí.
V pátek a v sobotu večer totiž patřily krumlovské ulice světelným instalacím, které v centru města bavily malé i velké. Šestice unikátních projektů, jejichž účelem je zkrášlovat a ozvláštňovat veřejný prostor, si opět našla nová a neokoukaná umístění – projekce Metropolia se obklopila industriálním prostorem, pohádkový Dům stínů zářil v městských sadech, interaktivní Mrak se zrcadlil v řece… a mnoho diváků si nenechalo ujít ani světelnou plastiku Uranium Figure Ronyho Plesla nebo oslnivé Slunce Josefa Šafaříka.
 
Největší úspěch ale v Českém Krumlově slavil živý mapping ArchiBio, jenž český umělec Andrej Boleslavský promítal na radnici z 16. století. Náměstí svornosti se díky němu zaplnilo především nadšenými dětmi. A těm nestačilo jen sledování mravenců a jiných organismů -  z čistě studijních důvodů se dožadovaly i mikroskopické projekce mozku!

 
V rámci krumlovské části CZECH THE LIGHT se už 30. srpna uskutečnila zábavná rodinná akce Malování světlem v ulicích. Součástí hlavní výstavy, jež proběhla 5. a 6. září, potom byl i worskhop Malování světlem, který toto oblíbené světelné umění přiblížil vytrvalejším nadšencům.
 
Ať už jste se zúčastnili hrátek se světelnými štětci nebo vás zaujaly až světelné instalace, moc děkujeme za návštěvu a přízeň. 13. září se CZECH THE LIGHT ještě zastaví s Malováním světlem v Berlíně. V diáři byste si ale měli zatrhnout především 16. – 19. října, kdy proběhne velká finální akce projektu CZECH THE LIGHT - druhý ročník festivalu světla Signal. Nové instalace, nové doprovodné akce, nové videomappingy… Prahu čeká čtyřdenní smršť zářivé originality. A rozhodně byste ji neměli minout!
 
Pro aktuální informace o Signal festivalu sledujte webové stránky www.signalfestival.com, Facebook a Twitter.