CZECH THE LIGHT odstartovalo v Kutné Hoře. Na SPECTRUM se přišlo podívat 10 000 lidí.

27. 4. 2014
CZECH THE LIGHT odstartovalo v Kutné Hoře. Na SPECTRUM se přišlo podívat 10 000 lidí.
Kutná Hora v minulých dnech ožila jako už dlouho ne. Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, sem dovezla originální videomapping SPECTRUM od umělecké skupiny The Macula, který dokonale rozzářil Chrám sv. Barbory.
Originální světelná show, která významné památce dodala živoucí barvy a nevídané tvary, se uskutečnila v pátek 25. a v sobotu 26. dubna. Za oba večery ji zhlédlo víc než 10 000 lidí, kteří okolí chrámu zaplnili radostným povzbuzováním. Jedinečné SPECTRUM, jež The Macula vytvořila speciálně pro zkrášlení sv. Barbory, tak bavilo nejen milovníky světelného umění, ale především rodiny s dětmi a další přítomné nadšence, kteří se nechali vtáhnout do atmosférického průniku historické krásy s moderním uměním.

 
SPECTRUM je po videomappingu na Staroměstský orloj nebo na pražský kostel sv. Ludmily dalším originálním projektem, kterým The Macula utužila svou pozici mezi světovou špičkou ve světelném umění. Jeden ze členů tohoto uskupení, Amar Mulabegovič, navíc v Kutné Hoře vedl workshop „Videomapping – Začínáme“, který desítku vyznavačů videomappingu naučil, jak vytvořit vlastní světelnou projekci.
 
První ze série kulturních akcí CZECH THE LIGHT doprovázela tradiční Probouzení Kutné Hory, jež pod názvem Po stopách kutnohorských zvonařů a zvoníků nabídlo koncerty, prohlídky Jižní věže Jezuitské koleje nebo historický jarmark.
 
Kam se vydáme příště? Od 15. do 17. května se budou v rámci CZECH LIGHT vystavovat originální světelné instalace v centru Brna. Pro podrobnosti sledujte náš web nebo Facebook www.facebook.com/czechthelight