CZECH THE LIGHT chystá výstavu fotografií světelného umění

3. 6. 2014
CZECH THE LIGHT chystá výstavu fotografií světelného umění
Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, letos cestuje napříč celou Českou republikou. Někde vám představujeme unikátní světelné instalace, jinde vás zase učíme zábavné malování světlem. Jednou z akcí, které pro vás připravujeme, bude i výstava fotografií Signální Praha, která proběhne v srpnu v centru Prahy.
Výstava se bude konat od 12. do 24. srpna v ulici Na Příkopě a bude sestávat ze čtrnácti fotografií světelného umění, které bylo k vidění v České republice, primárně na akcích CZECH THE LIGHT a loňském festivalu světla SIGNAL.

Mrak od Kanaďanů Caitlind Brown a Waynea Garretta, videomapping Khora od umělecké skupiny The Macula, Metronom od V. K. Nováka, Můra od Jakuba Nepraše, Karlův hlídač od Milana Caise… To vše uvidíte objektivy uznávaných českých fotografů, mezi nimiž nebudou chybět Alexander Dobrovodský či Luboš Wišniewski.
 
„Fotografie, které jsme pro výstavu Signální Praha vybrali, zachycují atmosféru a ty nejlepší světelné instalace prvních ročníků festivalu světla SIGNAL a CZECH THE LIGHT. Chtěli jsme ukázat lidem Prahu, Brno, Kutnou Horu, Olomouc a další města ČR v jiném světle, představit jejich architektonické skvosty, památky i běžná místa jako světelná umělecká díla. A to se nám podařilo. Nyní bychom chtěli tento magický světelný zážitek lidem v Praze po roce připomenout. Druhý ročník festivalu světla SIGNAL je totiž za dveřmi,“ vysvětluje Martin Pošta, ředitel festivalu světla SIGNAL.

Vernisáž výstavy začíná v pondělí 11. srpna ve 20 hod, fotografie potom zůstanou na místě až do neděle 24. srpna. Vstup je zdarma.