Novinky

Ohlédnutí za akcemi CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu

Ohlédnutí za akcemi CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu | 21. 10. 2014

Druhý ročník festivalu světla SIGNAL je za námi a spolu s ním poslední i poslední akce projektu CZECH THE LIGHT. V Praze se jich mezi 16. a 19. říjnem konalo 5 a potěšila nás hojná účast na každé z nich.
Druhý ročník SIGNAL festivalu navštívilo rekordních 350 000 lidí. Děkujeme Vám za účast!

Druhý ročník SIGNAL festivalu navštívilo rekordních 350 000 lidí. Děkujeme Vám za účast! | 20. 10. 2014

SIGNAL festival je za námi a spolu s ním skončila i série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jež proběhla pod záštitou agentury CzechTourism. Rádi bychom poděkovali všem, kteří ji v některém z českých měst navštívili, a přidáváme poděkování teamu SIGNAL festivalu.
Dnes večer máte poslední šanci vyrazit na SIGNAL festival!

Dnes večer máte poslední šanci vyrazit na SIGNAL festival! | 19. 10. 2014

Obrovské projekce oživující slavné budovy! Symfonie blikajících balónků! Barevná diskotéka na Kampě! Pražský SIGNAL festival tohle všechno nabízel po tři večery a nyní se pomalu blíží do finále.
SIGNAL festival znovu ovládl Prahu. Prohlédněte si první fotky!

SIGNAL festival znovu ovládl Prahu. Prohlédněte si první fotky! | 17. 10. 2014

Včera v 19:00 odstartoval druhý ročník festivalu světla SIGNAL, který je zároveň poslední akcí projektu CZECH THE LIGHT. Praha díky němu bude až do nedělního večera nebývale zářit, a to především v okolí Vltavy, Staroměstského náměstí a Rudolfina.
Navštivte akce CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu

Navštivte akce CZECH THE LIGHT na SIGNAL festivalu | 8. 10. 2014

Letošní projekt CZECH THE LIGHT se pomalu chýlí ke konci, ještě ho ale čeká velká zastávka v Praze. 16. – 19. října se totiž koná druhý ročník festivalu světla SIGNAL, který v kooperaci s agenturou CzechTourism chystá řadu doprovodných akcí.
Desatero SIGNAL festivalu 2014

Desatero SIGNAL festivalu 2014 | 7. 10. 2014

Festival světla SIGNAL, největší kulturní události loňského podzimu, navštívilo čtvrt milionu zvědavých diváků. Letošní druhý ročník, který proběhne od 16. do 19. října a zakončí sérii kulturních akcí CZECH THE LIGHT, pak láká na více než 20 světelných instalací, 4 velkoformátové videomappingy a bohatý doprovodný program. Festivalový tým očekává, že se počet návštěvníků vyšplhá na 350 tisíc. Měli byste tedy začít plánovat, kdy přesně se mezi ně přidáte. Že už se na další SIGNAL pomalu chystáte? Chvályhodný přístup! Pokud se ale chcete připravit opravdu pořádně, zapamatujte si našich 10 tipů, jak si to nejlepší z letošního ročníku užít hezky dosyta!
Malování světlem dorazilo do Prahy

Malování světlem dorazilo do Prahy | 21. 9. 2014

S Malováním světlem jsme od dubna objeli celou Českou republiku a dokonce jsme se podívali až do dalekého Berlína. 20. září jsme potom světelné štětce rozbalili v našem hlavním městě, kde se už zanedlouho rozsvítí finální akce CZECH THE LIGHT – druhý ročník festivalu světla SIGNAL.
Projekt CZECH THE LIGHT přivezl malování světlem do Berlína

Projekt CZECH THE LIGHT přivezl malování světlem do Berlína | 18. 9. 2014

Kutná Hora, Brno, Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Ostrava, Český Krumlov. To všechno jsou města, která projekt CZECH THE LIGHT letos navštívil s malováním světlem, relativně novou, avšak velmi oblíbenou formou umění. A 13. září jsme se konečně vydali i do zahraničí!
Sháníme dobrovolníky pro nový kreativní projekt SIGNAL festivalu

Sháníme dobrovolníky pro nový kreativní projekt SIGNAL festivalu | 16. 9. 2014

Rakouský kolektiv umělců s úžasným projektem RING GING BLING bude instalovat na náplavce v galerii (A)void site-specific věc a je tam spousta práce: stříhání, lepení, atd. Sháníme proto hravé a kreativní dobrovolníky!
CZECH THE LIGHT předvedlo unikátní světelné instalace v Českém Krumlově

CZECH THE LIGHT předvedlo unikátní světelné instalace v Českém Krumlově | 8. 9. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se pomalu blíží ke konci. Už se vydá jen do Berlína a do Prahy, o uplynulém víkendu nicméně strhla velkou pozornost v Českém Krumlově, kde ji za krásného počasí navštívily davy lidí.
CZECH THE LIGHT se chystá do Českého Krumlova a Berlína

CZECH THE LIGHT se chystá do Českého Krumlova a Berlína | 25. 8. 2014

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a projekt CZECH THE LIGHT, jenž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, chystá další kulturní akce. Do poloviny září pro vás chystáme hned čtyři, přičemž na žádné z nich nebude chybět originální světelné umění.
Výstava fotografií Signální Praha končí už tuto neděli. Nezapomeňte ji navštívit!

Výstava fotografií Signální Praha končí už tuto neděli. Nezapomeňte ji navštívit! | 20. 8. 2014

Festival světla SIGNAL se do pražských ulic vrátí od 16. do 19. října, tedy za necelé dva měsíce. Už nyní ale můžete navštívit jeho unikátní předvoj, výstavu fotografií nazvanou Signální Praha.
Malování světlem rozzářilo Ostravu, na řadě je Český Krumlov

Malování světlem rozzářilo Ostravu, na řadě je Český Krumlov | 22. 7. 2014

Projekt CZECH THE LIGHT nezahálí ani o prázdninách. Po Olomouci a Plzni jsme se 19. července vydali malovat světlem do Ostravy, kde zábavný workshop pod vedením Andreje Boleslavského přilákal zhruba 200 lidí. Jak se povedl a co všechno se nafotilo?
Co uvidíte na letošním SIGNAL festivalu?

Co uvidíte na letošním SIGNAL festivalu? | 11. 7. 2014

První ročník Festivalu světla SIGNAL loni navštívilo 250 000 lidí. Druhý proběhne letos mezi 16. a 19. říjnem a opět představí řadu světelných instalací a videomappingů, které z Prahy udělají pulzující a ještě zářivější srdce Evropy.
Vyražte na prázdninové malování světlem v Ostravě

Vyražte na prázdninové malování světlem v Ostravě | 10. 7. 2014

Projekt CZECH THE LIGHT má za sebou velkou zastávku v Olomouci a Český Krumlov nás čeká až v září. Ani o prázdninách ale nebudeme zahálet, vedle srpnové výstavy fotografií v Praze totiž chystáme i další malování světlem.
Malování světlem bavilo v Plzni, chystá se do Ostravy

Malování světlem bavilo v Plzni, chystá se do Ostravy | 22. 6. 2014

21. června se v Plzni uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Andrej Boleslavský učil speciálnímu světelnému umění. Za velmi příznivého počasí se další upoutávky CZECH THE LIGHT zúčastnilo kolem 100 lidí.
V Plzni se bude malovat světlem. Buďte u toho!

V Plzni se bude malovat světlem. Buďte u toho! | 18. 6. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se neskládá jen z pěti hlavních zastávek. Vystavování světelných instalací v Kutné Hoře, Brně, Olomouci, Českém Krumlově a Praze doprovází také řada menších akcí, tzv. upoutávek, kterým není věnována o nic menší pozornost.
Ohlédnutí za úchvatným CZECH THE LIGHT v Olomouci

Ohlédnutí za úchvatným CZECH THE LIGHT v Olomouci | 17. 6. 2014

Od 11. do 14. června si sérii kulturních akcí CZECH THE LIGHT užívali v Olomouci. Na unikátní světelné instalace se za téměř tropického počasí přišlo podívat zhruba 6000 lidí, velké přízni se pak těšily i akce z doprovodného programu, který zahrnoval zábavné a kreativní workshopy s malováním světlem. 13. a 14. června se mimoto odehrály také tradiční Svátky města.
CZECH THE LIGHT chystá výstavu fotografií světelného umění

CZECH THE LIGHT chystá výstavu fotografií světelného umění | 3. 6. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, letos cestuje napříč celou Českou republikou. Někde vám představujeme unikátní světelné instalace, jinde vás zase učíme zábavné malování světlem. Jednou z akcí, které pro vás připravujeme, bude i výstava fotografií Signální Praha, která proběhne v srpnu v centru Prahy.
Olomoucké části CZECH THE LIGHT předcházelo malování světlem

Olomoucké části CZECH THE LIGHT předcházelo malování světlem | 31. 5. 2014

Hlavní část olomouckého programu CZECH THE LIGHT je teprve před námi. Už 31. května se ale ve Smetanových sadech uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Andrej Boleslavský učil speciálnímu světelnému umění.
V Hradci Králové se malovalo světlem

V Hradci Králové se malovalo světlem | 30. 5. 2014

30. května se na Tylově nábřeží v Hradci Králové uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Andrej Boleslavský učil speciálnímu světelnému umění. I přes hrozbu deště, která se naštěstí nenaplnila, se další upoutávky CZECH THE LIGHT zúčastnilo kolem 300 lidí.
Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Olomouce moderní světelné umění

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Olomouce moderní světelné umění | 20. 5. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se po úspěšných zastávkách v Kutné Hoře nebo Brně vydá do Olomouce. Zůstane zde po čtyři červnové večery, během nichž budou mít diváci možnost obdivovat světelná díla významných českých i zahraničních umělců.
Hradec Králové čeká malování světlem. Přijďte na něj s celou rodinou!

Hradec Králové čeká malování světlem. Přijďte na něj s celou rodinou! | 19. 5. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, se neskládá jen z pěti hlavních zastávek. Vystavování světelných instalací v Kutné Hoře, Brně, Olomouci, Českém Krumlově a Praze doprovází také řada menších akcí, tzv. upoutávek, kterým není věnována o nic menší pozornost.
CZECH THE LIGHT rozzářilo Brno. Co všechno jste mohli vidět v jeho ulicích?

CZECH THE LIGHT rozzářilo Brno. Co všechno jste mohli vidět v jeho ulicích? | 18. 5. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT se od 15. do 17. května usídlila v Brně. Vylákala tam do ulic 60 000 lidí, na které v historickém jádru města čekaly unikátní světelné instalace. Jubilejní 10. brněnská muzejní noc tak měla zářivou společnost, která s sebou přivezla i zábavné a kreativní workshopy.
V Brně se malovalo světlem

V Brně se malovalo světlem | 4. 5. 2014

3. května 2014 se v parku před Domem umění města Brna uskutečnila zábavná rodinná akce malování světlem, během níž lektor Ondřej Chmel a fotograf Jan Kunc učili speciálnímu světelnému umění. I přes zimu a vítr se jí zúčastnilo kolem 200 lidí.
První upoutávka na CZECH THE LIGHT. Co vás čeká v ulicích Brna nebo Olomouce?

První upoutávka na CZECH THE LIGHT. Co vás čeká v ulicích Brna nebo Olomouce? | 30. 4. 2014

Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT odstartovala v Kutné Hoře, kde nalákala do ulic přes 10 000 lidí. V příštích měsících bude pokračovat v Brně, Olomouci nebo Českém Krumlově, a to vystavováním světelných instalací, které budou zkrášlovat historická centra zmíněných měst.
Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění

Projekt CZECH THE LIGHT přiveze do Brna moderní světelné umění | 29. 4. 2014

CZECH THE LIGHT, série kulturních akcí, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, přiveze do Brna moderní světelné umění! Řada světelných instalací oživí po tři květnové večery ulice největšího města jižní Moravy. Diváci budou mít možnost na nevšedních místech obdivovat po setmění díla významných českých i zahraničních umělců.
CZECH THE LIGHT odstartovalo v Kutné Hoře. Na SPECTRUM se přišlo podívat 10 000 lidí.

CZECH THE LIGHT odstartovalo v Kutné Hoře. Na SPECTRUM se přišlo podívat 10 000 lidí. | 27. 4. 2014

Kutná Hora v minulých dnech ožila jako už dlouho ne. Série kulturních akcí CZECH THE LIGHT, jíž zaštiťuje agentura CzechTourism ve spolupráci s festivalem SIGNAL, sem dovezla originální videomapping SPECTRUM od umělecké skupiny The Macula, který dokonale rozzářil Chrám sv. Barbory.
The Macula představuje videomapping SPECTRUM

The Macula představuje videomapping SPECTRUM | 23. 4. 2014

České umělecké uskupení The Macula, s jehož prací jste se mohli setkat na loňském Festivalu světla SIGNAL v Praze, již brzy vyrazí do Kutné Hory! Autoři videomappingu Khora, který rozzářil kostel sv. Ludmily na Náměstí míru, a mnoha dalších domácích i zahraničních projektů, totiž právě dolaďují svůj nejnovější výtvor.
Interaktivní žárovkový MRAK se naposledy objeví na CZECH THE LIGHT!

Interaktivní žárovkový MRAK se naposledy objeví na CZECH THE LIGHT! | 23. 4. 2014

Jednou z nejúspěšnějších instalací loňského Festivalu světla SIGNAL v Praze byl interaktivní MRAK. Shluk tisíců žárovek, který mohou diváci rozsvítit a zase zhasnout, se poprvé objevil v roce 2012 v Calgary, kde jej místní umělci Caitlind Brown a Wayne Garrett předvedli jako důkaz toho, že i z recyklovaných materiálů lze vytvořit krásné umělecké dílo. MRAK se posléze vydal do Chicaga, Moskvy nebo Singapuru, jeho poslední zastávkou nicméně bude česká série kulturních akcí CZECH THE LIGHT.
CZECH THE LIGHT vyhlašuje sbírku nefunkčních žárovek

CZECH THE LIGHT vyhlašuje sbírku nefunkčních žárovek | 23. 4. 2014

Máte doma staré nefunkční žárovky, kterých se potřebujete zbavit? Tak nám je pošlete nebo rovnou přivezte! Jedna z nejúspěšnějších instalací Pražského Festivalu světla SIGNAL, žárovkový MRAK od Caitlind Brown a Waynea Garretta, se totiž po roce vrací zpět do ČR.